Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

mpc jest szkodliwym forum dla serwerów metin2


ѕooєм

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

siema

chciałem poruszyć temat reklam prywatnych serwerów metin2 na mpcforum

każdy serwer który jest tutaj publikowany jest narażony na ataki ddos

trzeba się zastanowić czy warto umieszczać prezentacje na mpc

 

jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie?

Opublikowano

Bez reklamy na MPC wiesz ile serwer straci na graczach? Dobry team potrafi sobie poradzić z atakami (one po czasie i tak ustają przeważnie), a gracze zostaną. Jedynie dzięki sporej reklamie na Yt, można sobie odpuścić MPC, ale w sumie wtedy i tak będą ataki. 

denzel.png

Opublikowano

Dokładnie mylisz kolego pojęcia, bo bez dobrej lekramy czy też prezentacji na MPC to dużo graczy nie będzie na danym serwerze taki jest moje zdanie .

Opublikowano

Trochę prawdy w tym jest, bo gdy w 2012 roku uruchomiliśmy serwer Balmora.pl (dzisiejsze S1) nie mieliśmy żadnej publikacji na mpcforum. Przez co, lub o dziwo przez pierwszy miesiąc nie było, żadnych ataków ddos, tak jak by konkurencja nie wiedziała o naszym istnieniu. Na liczbę graczy nie narzekaliśmy, a w zasadzie padały rekordy online.

 

Prawda jest taka, że prywatne serwery wykreowały "mpcforum prezentacje". Każdy tutaj zapraszał swoich graczy. Gdyby nie to, te forum w tematyce Metin2 byłoby martwe. Widać to po innych działach.

307681428489538142351.png

Metin2 Balmora Staff

Pasjonat
Opublikowano

Gdzie ktoś wejdzie żeby zobaczyć nowe serwery? Tutaj, czy na jakąś listę serwerów z googla z roku 2012? Więcej pisać nie trzeba, a poważne serwery nie powinny mieć problemów z ddosami.

Jeśli oczekujesz na moją odpowiedź - oznacz mnie @m0u

Opublikowano

Ktoś kto tworzy serwery prywatne zna swoją konkurencje, "kolegów" po fachu, przecież jakiś randomowy grajek nie będzie ddosował serwerów, więc mpc dużo tu nie zmienia :D Jak wspomnieli już poprzednicy bez reklamowania produktu(serwerów prywatnych) obecnie nie było by sensu stawiać ich bo jest ich multum(ofc. każdy z pa$ji i robiony od zera). Teraz głównie tylko pseudo ytberki reklamują na swoich gimbusiarskich kanałach i na mpcforum.

Opublikowano

Trochę prawdy w tym jest, bo gdy w 2012 roku uruchomiliśmy serwer Balmora.pl (dzisiejsze S1) nie mieliśmy żadnej publikacji na mpcforum. Przez co, lub o dziwo przez pierwszy miesiąc nie było, żadnych ataków ddos, tak jak by konkurencja nie wiedziała o naszym istnieniu. Na liczbę graczy nie narzekaliśmy, a w zasadzie padały rekordy online.

 

Prawda jest taka, że prywatne serwery wykreowały "mpcforum prezentacje". Każdy tutaj zapraszał swoich graczy. Gdyby nie to, te forum w tematyce Metin2 byłoby martwe. Widać to po innych działach.

Tylko i wyłącznie dlatego, że MPC to jedyna tak wielka nośnia reklamowa ;)

­

Opublikowano

­Są grupy które się jednoczą i pomagają sobie wzajemnie, przeciw takim występkom. Nie mniej bez dobrego sprzętu nowicjusz może zapomnieć o stawianiu serwera.

Opublikowano

Bez MPC żaden , nawet najbardziej gówniany serwer który pada po tygodniu nie miał by prawa istnieć. Ktoś kto pisze że ataki są przez MPC - za reklamą idą konsekwencję. Pomijając fakt iż w wielu, naprawdę wielu przypadkach "Ataki, ddosy" to wymysł nieudolnych twórców serwerów żeby zwalić winę na coś innego poza swoją głupotą , i odwrócić uwagę od "chwilowych problemów z serwerem". 

 

Niech ktoś zrobi na próbę serwer bez reklamy / prezki tutaj - to założenie czysto hipotetyczne. Wykorzystajcie inne portale ( kilka tam jakichś by się znalazło ... gdzieś tam...a potrwa to tygodnie / miesiące).  Zobaczycie że jeśli dotrzecie do ludzi tylko za pomocą FB, bez wzmianek, reklam pisania tutaj, na MPC w momencie kiedy znajdzie się sporo ludzi, zainteresowanie wzrośnie za pośrednictwem innych kanałów - prędzej czy później rozejdzie się o serwerze po "sieci", tu gdzieś, tam gdzieś coś pójdzie - fakt faktem i tak wszystko dojdzie na MPC  i tak czy tak będą ddosy i ataki ( te prawdziwe ) . Znam kilka przypadków ( hmm ) , gdzie inne serwery zlecają / wykupują maszyny do ataków i potrafią ddosować nawet swoich graczy. Powód - spadek zainteresowania, próba oczerniania innych, zyskania na nowo zainteresowania serwerem, jacy to my super jesteśmy... - w dzisiejszych czasach to żaden problem etc etc. 

 

Kwestia zabezpieczeń jest kolejną sprawą - nie da się w dzisiejszych czasach, postawić serwera bez niczego w tej kwestii, taki serwer zniszczy nawet 12 letni dzieciak z laptopa swojej siostry. Ale w momencie kiedy już te zabezpieczenia serwer posiada, ktoś posiada wiedzę , bądź ludzi jak je poprawnie "ustawić", skonfigurować etc etc - problem znika - i jest wiele takich przykładów. 

 

Więc jako tako wszystko wraca do jednego punktu:

 

Bez reklamy nie ma serwera. Reklama ponosi za sobą pewne i spore  konsekwencje - wzrost zainteresowania jest równoznaczny ze wzrostem prawdopodobieństwa ataków /ddosów  - im więcej ludzi - tym większe bydło które może serwery atakować bo się "nudzi" albo chce się pochwalić ziomkom na przerwie w szkole i w sumie najważniejsze w dzisiejszych czasach - bez MPC serwer nie istnieje  bo nie ma takiej reklamy żeby się wybić.  

7812818616.png

Ludzie dzielą się na tych co grają w metina oraz na tych co mają mózg ale nie grają w Diablo 3 Mobile :) 

Opublikowano

Bez MPC żaden , nawet najbardziej gówniany serwer który pada po tygodniu nie miał by prawa istnieć. Ktoś kto pisze że ataki są przez MPC - za reklamą idą konsekwencję. Pomijając fakt iż w wielu, naprawdę wielu przypadkach "Ataki, ddosy" to wymysł nieudolnych twórców serwerów żeby zwalić winę na coś innego poza swoją głupotą , i odwrócić uwagę od "chwilowych problemów z serwerem". 

 

Niech ktoś zrobi na próbę serwer bez reklamy / prezki tutaj - to założenie czysto hipotetyczne. Wykorzystajcie inne portale ( kilka tam jakichś by się znalazło ... gdzieś tam...a potrwa to tygodnie / miesiące).  Zobaczycie że jeśli dotrzecie do ludzi tylko za pomocą FB, bez wzmianek, reklam pisania tutaj, na MPC w momencie kiedy znajdzie się sporo ludzi, zainteresowanie wzrośnie za pośrednictwem innych kanałów - prędzej czy później rozejdzie się o serwerze po "sieci", tu gdzieś, tam gdzieś coś pójdzie - fakt faktem i tak wszystko dojdzie na MPC  i tak czy tak będą ddosy i ataki ( te prawdziwe ) . Znam kilka przypadków ( hmm ) , gdzie inne serwery zlecają / wykupują maszyny do ataków i potrafią ddosować nawet swoich graczy. Powód - spadek zainteresowania, próba oczerniania innych, zyskania na nowo zainteresowania serwerem, jacy to my super jesteśmy... - w dzisiejszych czasach to żaden problem etc etc. 

 

Kwestia zabezpieczeń jest kolejną sprawą - nie da się w dzisiejszych czasach, postawić serwera bez niczego w tej kwestii, taki serwer zniszczy nawet 12 letni dzieciak z laptopa swojej siostry. Ale w momencie kiedy już te zabezpieczenia serwer posiada, ktoś posiada wiedzę , bądź ludzi jak je poprawnie "ustawić", skonfigurować etc etc - problem znika - i jest wiele takich przykładów. 

 

Więc jako tako wszystko wraca do jednego punktu:

 

Bez reklamy nie ma serwera. Reklama ponosi za sobą pewne i spore  konsekwencje - wzrost zainteresowania jest równoznaczny ze wzrostem prawdopodobieństwa ataków /ddosów  - im więcej ludzi - tym większe bydło które może serwery atakować bo się "nudzi" albo chce się pochwalić ziomkom na przerwie w szkole i w sumie najważniejsze w dzisiejszych czasach - bez MPC serwer nie istnieje  bo nie ma takiej reklamy żeby się wybić.  

Serwer ma prawo istnieć nawet z 1 graczem. A więc o co chodzi z Twym postem bo nie czaję?

Bez mpc może istnieć tyle samo serwerów co z nim.

Nie dawaj spacji przed przecinkiem, jest to błąd.

Kolejna sprawa, serwer 'bez zabezpieczeń' złoży 12 letnie dziecko z laptopa? Daj mi takiego podam mu ip, bo ciekawe ma łącze na tym lapku nie powiem.

A serwery istnieją bez mpc, nie muszę chyba podawać przykładów, stworzy sobie pseudo gwiazda z youtube serwer, która posiada 1mln subskrypcji i bez mpc ma 4k, więc heloł.

 

Co do głównego wątku tematu, według mnie ludzie kiedyś wchodzili na mpc po hacki, dmg, 1hitkiller itp na globala. Przez to ten dział się trochę podbił również co do prezentacji serwerów, bo jak potencjalny gracz kiedyś wchodził po te hacki i zobaczył nowy dział, to go po prostu zainteresowało. Wchodzi w prezentacje i myśli oo nowy metin. I tak do tej pory siedzi na tym mpc, zerka tu i tam :)

Ale bambus dał trochę do zrozumienia, jak by nie było kiedyś hacki promowały ten dział, teraz robią to prywatne serwery.

Opublikowano

@Dusher

 

dodając prezentacje na mpcforum masz reklame dla około 500 ludzi

a twój serwer jest zauważony przez konkurencje

Jeśli serwer w zapowiedzi będzie się cieszył sporym zainteresowaniem (liczba kom i wyś.) to ataki ze strony konkurencji masz pewne

Gdybyś zrobił serwer i reklamował go np. na facebooku i youtube to konkurencja nie wiedziałaby o jego istnieniu :)

Opublikowano

@Dusher

 

dodając prezentacje na mpcforum masz reklame dla około 500 ludzi

a twój serwer jest zauważony przez konkurencje

Jeśli serwer w zapowiedzi będzie się cieszył sporym zainteresowaniem (liczba kom i wyś.) to ataki ze strony konkurencji masz pewne

Gdybyś zrobił serwer i reklamował go np. na facebooku i youtube to konkurencja nie wiedziałaby o jego istnieniu :)

Trochę się łudzisz .... Jeśli dodasz reklamę tylko FB , YT , po pierwsze nie zyskasz "nietykalności". Po drugie - 500 osób mpc - to i tak bardzo dużo , choć nie do końca się z tym zgadzam. Następna rzecz - czy to fb, czy yt - w szczególności yt - prędzej czy później tak czy siak o serwerze będzie wiedział każdy więc koło się zatacza. I wszystko wraca do jednego punktu - na MPC i tak będą wiedzieć. Nie ma czegoś takiego że bez reklamy na MPC konkurencyjne serwery nie dowiadują się o powstawaniu innych - to że ktoś ma serwer nie znaczy że nie szpera, nie szuka, nie grzebie po sieci - choćby żeby "sprawdzić " konkurencję, podpatrzeć, etc etc.

 

Robiąc reklamę na YT - jakieś 80% ( na oko ) szans że ów youtuber ( mówimy tu przykładowo ) nagrywa / nagrywał na innym serwerze. 80% szans że na przykład Perfect nagrywał / nagrywa na serwie X. Skończył, i zaczął nagrywać na serwie Y który nie ma prezki na MPC , opiera się tylko na reklamie na YT / FB - ale na jego kanale filmy pozostają, więc tak czy siak "istnienie " serwera Y nie jest tajemnicą i prędzej czy później dowie się o nim MPC / ludzie tutaj / konkurencyjne serwery. Powód - ludzie którzy oglądają Youtuberów , subuja ich, łażą za nimi po serwerach , a co za tym idzie - 90% ( mówię przykładowo co do % ) z tych ludzi to użytkownicy MPC, gracze / teamy / administracje innych serwerów - więc wszystko wraca do jednego punktu. A reklama nakręca się. 

 

Przepływu informacji nie da się zablokować - nie zrobisz serwera o którym nie dowie się konkurencja z bardzo prostego powodu - serwer nie będzie miał ani jednego gracza, nie będzie po prostu istniał , nawet zakładając czystą głupotę że z MPC znikną reklamy serwerów  - taki serwer to po prostu czysty absurd który nie istnieje i nie będzie istniał. 

 

 

P.S - najważniejsze o czym zapomniałem napisać - jeśli z MPC znikną publikacje serwerów ( absurd...)  - ktoś zrobi inne forum na którym te publikacje będą się pojawiać, i z czasem % ludzi korzystających tylko z MPC i tylko przez wzgląd na prywatne serwery Metina pójdzie tam , na nowe forum bo po prostu na MPC nie ma metina - koło ponownie się zatacza. W którą stronę by się nie poszło w tej kwestii - i tak wyjdzie na jedno , czyli to o czym piszę wyżej i w poprzednim poście. 

7812818616.png

Ludzie dzielą się na tych co grają w metina oraz na tych co mają mózg ale nie grają w Diablo 3 Mobile :) 

Opublikowano

MPC jest głównym źródłem, skąd ludzie dowiadują się o nowych serwerach. Wystarczy zobaczyć ile dziennie osób wchodzi na forum, założyć, że z 30% to osoby, które lubią zagrać w metina. Bez prezentacji na mpc będzie ciężej wybić się takiemu serwerowi, bo to jakiś "noname". Nie wszyscy gracze tez śledzą wszelakich youtuberow. A jeśli rezygnujesz z mpc musisz utopić dużo więcej pieniędzy w potencjalne osoby, które nagraja serię.

Co do ataków - nie spotkałam się, żeby nowy serwer ich nie dostawał. Konkurencja lubi się bawić. Wystarczą porządne zabezpieczenia, szybkie reakcje i po sprawie. A najczęściej takie ataki nudzą się po kilku godzinach.

Opublikowano

Sama zapowiedz jak i prezentacja na mpcforum jest dobrą reklamą. Ataki ddos są kierowane na serwery, ponieważ konkurencja, konkurencja i jeszcze raz konkurencja.

Ja aktualnie mam zakaz publikacji na mpcforum, przez drobną kłótnię z Makinem oraz przez swoją przeszłość, ale mam nadzieję, że z czasem się to zmieni :)

Za wszelkie zachowania z ostatniego roku przepraszam. Jeżeli Cię uraziłem wybacz. ~ Cannzas.

Opublikowano

Trochę się łudzisz .... Jeśli dodasz reklamę tylko FB , YT , po pierwsze nie zyskasz "nietykalności". Po drugie - 500 osób mpc - to i tak bardzo dużo , choć nie do końca się z tym zgadzam. Następna rzecz - czy to fb, czy yt - w szczególności yt - prędzej czy później tak czy siak o serwerze będzie wiedział każdy więc koło się zatacza. I wszystko wraca do jednego punktu - na MPC i tak będą wiedzieć. Nie ma czegoś takiego że bez reklamy na MPC konkurencyjne serwery nie dowiadują się o powstawaniu innych - to że ktoś ma serwer nie znaczy że nie szpera, nie szuka, nie grzebie po sieci - choćby żeby "sprawdzić " konkurencję, podpatrzeć, etc etc.

 

Robiąc reklamę na YT - jakieś 80% ( na oko ) szans że ów youtuber ( mówimy tu przykładowo ) nagrywa / nagrywał na innym serwerze. 80% szans że na przykład Perfect nagrywał / nagrywa na serwie X. Skończył, i zaczął nagrywać na serwie Y który nie ma prezki na MPC , opiera się tylko na reklamie na YT / FB - ale na jego kanale filmy pozostają, więc tak czy siak "istnienie " serwera Y nie jest tajemnicą i prędzej czy później dowie się o nim MPC / ludzie tutaj / konkurencyjne serwery. Powód - ludzie którzy oglądają Youtuberów , subuja ich, łażą za nimi po serwerach , a co za tym idzie - 90% ( mówię przykładowo co do % ) z tych ludzi to użytkownicy MPC, gracze / teamy / administracje innych serwerów - więc wszystko wraca do jednego punktu. A reklama nakręca się. 

 

Przepływu informacji nie da się zablokować - nie zrobisz serwera o którym nie dowie się konkurencja z bardzo prostego powodu - serwer nie będzie miał ani jednego gracza, nie będzie po prostu istniał , nawet zakładając czystą głupotę że z MPC znikną reklamy serwerów  - taki serwer to po prostu czysty absurd który nie istnieje i nie będzie istniał. 

 

 

P.S - najważniejsze o czym zapomniałem napisać - jeśli z MPC znikną publikacje serwerów ( absurd...)  - ktoś zrobi inne forum na którym te publikacje będą się pojawiać, i z czasem % ludzi korzystających tylko z MPC i tylko przez wzgląd na prywatne serwery Metina pójdzie tam , na nowe forum bo po prostu na MPC nie ma metina - koło ponownie się zatacza. W którą stronę by się nie poszło w tej kwestii - i tak wyjdzie na jedno , czyli to o czym piszę wyżej i w poprzednim poście. 

 

Pierdolisz głupoty. Niektórzy administratorzy maja zakaz publikacji swojego serwera na mpc forum, a mimo to, maja dużą liczbę graczy, nawet od tych, którzy reklamuja tutaj swój serwer.

Jak nie wiesz o czym piszesz i nie nie znasz, to najlepiej nie pierdol głupot bo aż tego czytac się nie chcę.

Opublikowano

Akurat to, to nie jest wina MPC, jeśli ktoś nie umie zabezpieczyć serwera to po co na nim grać?

                                                                                                                                                                                                                                                                            y8HqE13.png                             

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Reklama na mpc może pomóc i zaszkodzić. Szanse są 50 na 50. Przy odrobinie szczęścia można mieć więcej graczy i bez większych problemów :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...